Lamine Camlar

Lamine Camlar

Motorlu araçların ön camlarında standart olarak kullanılan lamine cam ihtiyacına cevap vermek için üretilen Lamine Camlar’ın yan, arka cam ve sun-roof olarak da kullanım alanı bulmaktadır. Lamine ön camlar, olası bir kaza sırasında kafa çarpması sonucu ortaya çıkabilecek yaralanmaları en aza indirecek şekilde imal edilmesinin yanında, olağanüstü yüksek kalite şartlarına uymak zorundadır.

 • Klasik Lamine Camlar
  İki cam arasına PVB konulması ile elde edilen en temel ön camdır. Ön cama, üzerine takılan alt parçalar ile çeşitli fonksiyonel özellikler kazandırılmaktadır.
 • Telli Isıtmalı Ön camlar
  Sürücü görüşünü engellemeyecek kadar ince rezistans tellerinin iki cam arasına çok yüksek hassasiyetle yerleştirmesiyle elde edilir. Bu sayede ön cam üzerinde oluşan buzlanma ve buğulanma hızlı bir şekilde yok edilir. Özellikle soğuk ülkelere satılan araçlarda tercih edilir.
 • Akustik Ön Camlar
  Camın içine akustik özellikli bir katman eklenerek üretilir. Akustik özellik sayesinde motor ve rüzgâr sesi soğurularak yolculuk konforu önemli ölçüde artırılır.
 • Atermik Ön Camlar
  Camın içine yerleştirilen özel bir kaplama sayesinde güneş ısısı dış ortama geri yansıtılır ve araç içindeki ısıl konfor en üst düzeye ulaşır. Atermik camlar klima gücü ihtiyacını azaltarak daha düşük motor gücüne imkân verir, araç ağırlığının azaltılmasına ve emisyon hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunur.